PB logo czarne PNG wwwW tym tygodniu odbywają się targi Hannover Messe 2017. Hannover Messe jest wyjątkową edycja – Polska jest krajem partnerskim targów. Oprócz tego, na tegorocznej edycji wydarzenia zostanie zaprezentowany łazik marsjański przygotowany przez studentów Politechniki Białostockiej oraz robot edukacyjny Photon zaprojektowany przez absolwentów PB.

W Hanowerze wystawia się około 200 polskich firm, a w ramach partnerstwa, stworzone zostało specjalne stoisko narodowe o powierzchni około 1200 metrów kwadratowych, które w pierwszym dniu targów zostało oficjalnie otwarte przez premier Polski Beatę Szydło i kanclerz Niemiec Angelę Merkel. Podczas otwarcia zaprezentował się Photon - robot edukacyjny, który zbudowali studenci i pracownicy Politechniki Białostockiej. Photon zwyciężył w krajowym finale prestiżowego konkursu firmy Microsoft - Imagine Cup. To robot, który pomaga dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania. Aby móc wejść z Photonem na rynek, jego twórcy założyli firmę Photon Entertainment.
hannover  Źródło: KPRM
Na początku kwietnia przedstawiciele firmy podpisali umowę z kielecką wydawniczą Grupą MAC. Dzięki temu wkrótce powstanie wzbogacona wersja edukacyjna robota, którego będzie można wykorzystać podczas lekcji w szkołach. Do Hannoveru Photon pojechał na zaproszenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - powiedział prezes Photon Entertainment Marcin Joka.

Natomiast na zaproszenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na targach prezentuje się RED - łazik marsjański zbudowany przez studentów z Koła Naukowego Robotyków Politechniki Białostockiej. Ministerstwo postanowiło pokazać część projektów, które otrzymały wsparcie finansowe w ramach programu "Najlepsi z Najlepszych!".
hannover2
- Łazik cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno osób zwiedzających, innych wystawców, jak i pozostałych zespołów wystawiających swoje konstrukcje obok nas - relacjonuje Paweł Turycz, student Wydziału Mechanicznego.

W drugim dniu targów drużyna konstruktorów łazików #next była reprezentowana przez Pawła i Łukasza Mierzejewskiego oraz Krzysztofa Zalewskiego.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->