PB logo czarne PNG wwwZamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej w Hajnówce świętuje jubileusz 15-lecia działalności. Uroczystość była połączona z inauguracją roku akademickiego 2017/2018. Studia na Zamiejscowym Wydziale Leśnym ukończyło dotychczas 616 absolwentów. Obecnie kształci się tu ponad 200 studentów.
PB logo czarne PNG wwwJuż jutro w Białowieży rozpocznie się międzynarodowa konferencja, która będzie dotyczyć stanu i przyszłości Puszczy Białowieskiej oraz innych obszarów przyrodniczo i kulturowo cenionych. Organizatorem wydarzenia jest Zamiejscowy Wydział Leśny Politechniki Białostockiej w Hajnówce oraz Instytut Kronenberga - Fundacja Przyszłości Obszarów Chronionych.
PB logo czarne PNG wwwW tym tygodniu odbywają się targi Hannover Messe 2017. Hannover Messe jest wyjątkową edycja – Polska jest krajem partnerskim targów. Oprócz tego, na tegorocznej edycji wydarzenia zostanie zaprezentowany łazik marsjański przygotowany przez studentów Politechniki Białostockiej oraz robot edukacyjny Photon zaprojektowany przez absolwentów PB.
PB logo czarne PNG wwwUdział Politechniki Białostockiej w projekcie uruchomienia krajowej sieci klas konfucjańskich oraz podpisanie listu intencyjnego o przystąpieniu do polsko-chińskiego konsorcjum akademickiego "One Belt One Road" to najważniejsze punkty ostatniej wizyty Rektora PB prof. Lecha Dzienisa w Chinach.
XXIV Olimpiada Informatyczna na Wydziale Informatyki PBOlimpiada Informatyczna to coroczne wydarzenie organizowane na Politechnice Białostockiej, w którym biorą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs przeprowadzany jest pod egidą Ministerstwa Edukacji Narodowej.
we pbW sobotę, 3 grudnia, Politechnika Białostocka inaugurowała ósmą edycję Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego. Projekt "Politechnika Białostocka - Białostocki Uniwersytet Dziecięcy" od początku cieszył się wielkim zainteresowaniem. W tegorocznej edycji napłynęło ponad 500 zgłoszeń, a zakwalifikowało się 88 uczestników.
we pb1 grudnia auli Wydziału Elektrycznego odbędzie się uroczystości związane z obchodami Święta Politechniki Białostockiej. Podczas uroczystości zostaną wręczone odznaczenia państwowe, medale KENu, a także odznaki dla Zasłużonych dla Politechniki Białostockiej.
PB logo czarne PNG www14 października w piątek odbędzie się jedna z największych imprez edukacyjnych w Polsce, która promuje sektor lotniczy i kosmiczny. „Noc w Instytucie Lotnictwa” to okazja do obejrzenia ponad 30 samolotów i śmigłowców. W wydarzeniu będą brali udział przedstawiciele Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej, który zaprezentują własne projekty.
EastBiz 2016 - Wschodnie Forum E-biznesuChcesz poznać aktualne trendy w e-commerce? Interesujesz się praktyczną stroną prowadzenia biznesu internetowego? Weź udział we Wschodnim Forum e-Biznesu EastBiz, które odbędzie się w dniach 14-15 października 2016 r.
III Międzynarodowa Konferencja Naukowa Turystyka na Obszarach Przyrodniczo CennychJuż dziś (22 września 2016 r.) w siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego rozpoczyna się III Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Turystyka na Obszarach Przyrodniczo Cennych". Naukowcy i leśnicy wspólnie z samorządowcami i przedsiębiorcami przez trzy dni będą dyskutować o tym, jak rozwijać turystykę na obszarach leśnych objętych ochroną.
Różne aspekty zarządzania produkcją EPPM2016 - międzynarodowa konferencja na PBJuż 21 września ponad 100 uczestników z 15 krajów weźmie udział w międzynarodowej konferencji naukowej „7th International Conference on Engineering, Project, and Production Management (EPPM2016)”, która odbędzie się na Politechnice Białostockiej.
XIV Podlaski Festiwal Nauki i SztukiWykłady, pokazy, warsztaty, koncerty, wystawy, gry i przedstawienia – to wszystko znajdziecie w programie tegorocznego Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się w dniach 17-25 maja w Białymstoku. Czeka na Was ponad 400 imprez, więc na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!
Juwenalia w Białymstoku nie są adresowane tylko i wyłącznie do studentów. Udział w nich biorą także inni mieszkańcy miasta. Program Juwenaliów nie składa się wyłącznie z koncertów mających miejsce w maju. Dni Kultury Studenckiej to cykl wydarzeń rozpoczynających się już na początku kwietnia. Tradycyjnie finał białostockich Juwenaliów przypada na drugą połowę maja.

Studencka zabawa rozpoczęła się 4 maja oficjalną paradą studencką o godzinie 17:00. Tego dnia studenci otrzymują symboliczny klucz od prezydenta miasta i przejmują władzę w mieście. Korowód studencki przechodzi ulicami miasta z Placu Uniwersyteckiego na kampus Politechniki Białostockiej.

Od 5-7 maja według harmonogramu realizowane będą wcześniej zaplanowane występy zaproszonych gości i gwiazd na dwóch scenach: na scenie głównej i disco. Wystąpią miedzy innymi: Lady Pank, Tede, Boys, Bednarek, Perfekt. Po szczegółowy program można sięgnać na oficjalna stronę Juwenaliów w Białymstoku.

Ceny karnetów upoważniających do wstępu przez 3 dni koncertów wynoszą: 20-25-30 zł, bilet jednorazowy sięga kosztu 8 zł.
Bilety dostępne na stronie internetowej www.juwenalia.bialystok.pl oraz w AKADEMIKU BETA, ul. Zwierzyniecka 12/p.15.
Młoda Farmacja Białystok oraz IFMSA-Poland oddział Białystok zapraszają studentów, absolwentów i wszystkie zainteresowane osoby na wykład z okazji Tygodnia Serca oraz warsztaty.
259712 11334232 961373540573209 1987668097548563120 oGmina Lubaczów zaprasza na Gminne Zawody Spławikowe dla dzieci i młodzieży, które odbędą się 4 lipca br. w Krowicy Hołodowskiej.
259108 plakatIX Turniej Łucznictwa Tradycyjnego w Lęborku, organizowany przez Lęborską Drużynę Łuczniczą, odbędzie się 04.07.2015 r. od godz. 10.30.
pobraneFestiwal składa się ze wspólnego happeningu, intensywnych warsztatów teatralnych (wraz z pokazem powarsztatowym), prezentacji spektakli teatralnych z Polski oraz z Niemiec oraz bloków dyskusyjnych.
259553 1Od piątku w krośnieńskiej wieży farnej obejrzeć będzie można wystawę rysunku Małgorzaty Górskiej "Powidoki".
aiesec internshipChcesz nauczyć się angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego lub rosyjskiego? A może zawsze marzyłeś o tym, by poznać nową kulturę i język? Teraz masz taką szansę! Zapisz się na 8-tygodniowe kursy językowe AIESEC University!
Hybrydowy system energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej na Politechnice BiałostockiejKampus Politechniki Białostockiej wzbogacił się o hybrydowy system małej energetyki wiatrowej i fotowoltaicznej. „Wyjątkowy w skali kraju, jedyny w regionie modelowy system hybrydowego zasilania w energię elektryczną pracuje na Politechnice Białostockiej" - pisze dr inż. Wojciech Trzasko z Politechniki Białostockiej.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->